O nás

Značka folkberry/Búvajka vznikla ako odpoveď na situáciu, keď zakladateľka nevedela pre seba zohnať oblečenie na spanie podľa svojich predstáv. Hľadala niečo príjemné, pohodlné, ženské, ale zároveň praktické a nie gýčové.

K názvu „folkberry“ ju inšpirovalo anglické slovíčko „berry“, ktoré  pripomína niečo milé, guľatučké, príjemné na dotyk, evokujúce príjemné asociácie, skrátka také ňuňuňu. A predpona „folk“ sa do názvu hodila kvôli samotnej výšivke a možno aj kvôli tomu, že celý tento projekt vznikol na úpätí Malých Karpát, v blízkosti račianskych vinohradov, vajnorských výšiviek a ornamentov, v prostredí, kde sa dá stále vnímať vplyv minulosti a folklóru. 

Pri navrhovaní vzoru výšivky sme sa nechali inšpirovať vzormi výšiviek z račianskych a vajnorských krojov, ktoré sme si boli poobzerať a nafotiť v miestnych múzeách. Košele ušila spriatelená rodinná firma z Nových Zámkov. 

Búvajky teda vznikali u nás, na Slovensku, neprecestovali cez pol sveta ani  nevyrobili neúmerne veľkú uhlíkovú stopu ako lacný tovar z Číny.

Zakúpením Búvajky prispievate k tomu, že na južnom Slovensku, kde sídli ich výrobná dielňa, má zopár krajčírok svoju prácu. Ďakujeme za to.

Mať Búvajku znamená, že jej nositeľka spí v pohodlnom, príjemnom, originálnom, praktickom (vďaka všitým vreckám) a žensky pôsobiacom nočnom odeve. Žiaden fejk, žiadna umelina, je to slovenský originál zo 100%nej bavlny.

O tom, že ste si ju obľúbili, svedčí aj to, že veľa zákazníčok sa k nám opakovane vracia a kupuje si ďalšiu košieľku v inej farbe, prípadne ju zvolí ako darček pre svoje kamarátky.

A to nás veľmi teší ☺️

Nákupný košík
Scroll to Top